About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

niedziela, 7 lutego 2016

Gdy on nie chce się oświadczyć


Jesteście w pozornie szczęśliwym związku, zdobywacie dobrą pracę i teoretycznie jesteście gotowi do założenia rodziny, a wasz partner nie podejmuje żadnych kroków w tym kierunku? Co robić?

Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać to ile lat jesteście razem i ile lat macie. Jak bycie ze sobą 3 lata bez zaręczyn, mając 20 lat, nie jest niczym dziwnym, tak po 30 może budzić niepokój. Kwestia ta jest oczywiście sprawą indywidualną, ale jednak można obserwować pewne zależności. Zauważyć można, że pary, które zaczynają być razem około 20 roku życia, ustatkowują się po 5 latach. Im para starsza, tym krótszy czas chodzenia ze sobą.

Kolejnym istotnym pytaniem jest to czy partner chce kiedykolwiek się ustatkować. Coraz powszechniejsze jest to, że niektórzy nie chcą wcale brać ślubu i zakładać rodziny. Są osoby, które chcą żyć bez zobowiązań. Takie kwestie należy omówić na początku związku i albo się w nich zgadzamy, albo wspólne życie nie ma sensu.

Zakładając jednak, że jesteście już dłuższy czas razem i wasz partner wspominał kiedyś, że chciałby się ożenić, macie prawo w pewnym momencie czekać na oświadczyny. Gdy jednak czeka się za długo, zaczyna się frustracja i niepewność. Większość z nas marzy o romantycznych oświadczynach z niespodzianką, więc mało kto odważy się upomnieć. Nikt nie chce naciskać i czuć, że wywiera presję, ale przecież w związku ważne są oczekiwania i potrzeby obu stron.

Co należy zrobić, gdy już zaczynamy myśleć, że może "on czeka, aż trafi na lepszą"? Porozmawiać o planach i oczekiwaniach. Nie musi to być przecież na początku pytanie - "kiedy mi się oświadczysz?". Chodzi bardziej o "do kiedy chciałbyś założyć rodzinę?". Mamy prawo wiedzieć na czym stoimy i czy nasze pragnienia są takie same. Czy partner chce założyć rodzinę za rok, trzy czy za 10.

Po tym jak otrzymamy taką odpowiedź pozostaje nam tylko zastanowić się czy ona nas satysfakcjonuje i czy ją akceptujemy. Czasem niestety bywa tak, że osoby w związku zmieniają swoją postawę i tym samym nie zgadzają się z partnerem. Niestety trwanie w takim związku nie ma sensu. Zdarza się także, że partner nie potrafi odpowiedzieć na takie pytanie. Wtedy prawdopodobnie jeszcze nie jest pewny swojej dziewczyny.

Przeżyłyście taką sytuację? Doczekałyście się czy okazało się, że to nie jest ten jedyny?

1 komentarze:

  1. To prawda że z wiekiem mniej czasu, ale i wiedzy życiowej więcej:)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger