About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

sobota, 29 sierpnia 2015

Wulgaryzmy w związku


Według badań 80% Polaków przeklina. Można zatem stwierdzić, że wulgaryzmy w wypowiedziach nie powinny nikogo dziwić. Niektórzy wyrażają tak swoją złość, inni używają tych słów jako przecinki. Jakkolwiek użyte niewątpliwie mają zabarwienie negatywne. Czy więc jest na nie miejsce w związku?

Jedną z najważniejszych podstaw w związku jest niewątpliwie szacunek, który nie idzie w parze z wyzwiskami. Także kierując inne wulgaryzmy bezpośrednio w kierunku innej osoby trudno stwierdzić, żebyśmy go okazywali. Nieprzyjemne słowa usłyszane od ukochanej osoby mało kogo nie skrzywdzą. Każda para miewa gorsze chwile, w czymś się nie zgadza czy kłóci. Mimo wszystko nawet w takich momentach, nie powinniśmy się wzajemnie ranić. Jeżeli ktoś ma z tym problem, powinien nauczyć się panować nad emocjami, bo w przypadku rozwoju takiego zachowania może dojść do przemocy psychicznej.

Co można zrobić jeżeli partner przeklina, a nam to przeszkadza? Usiąść na spokojnie i powiedzieć, że to boli i jest nieakceptowalne. Jeżeli druga osoba przeprosi, zastanowi się nad swoim zachowaniem i je zmieni - jest duża szansa, że problem zostanie rozwiązany. Natomiast jeżeli partner zbagatelizuje prośbę, nie wróży to dobrze związkowi i może się pogłębiać.

Ktoś może zapytać co z parami, dla których wyzywanie siebie nawzajem jest normalne? Oczywiście takie też są i jednocześnie pewnie uważają, że łączy ich prawdziwa miłość, jednak czas to weryfikuje i zazwyczaj są to związku toksyczne.

Podsumowując większość osób uważa, że wulgaryzmy często wypowiadane do drugiej połówki są nie do przyjęcia, wyrażają brak szacunku i ranią. Można próbować z tym walczyć, ale jeżeli partner nie zrozumie, że sprawia przykrość, w związku będzie coraz gorzej.

A czy między wami a waszymi partnerami pojawiają się wulgaryzmy?

8 komentarze:

 1. U mnie w domu się nie przeklina :)

  Kochana poklikasz w linki w najnowszym poście ?
  Bardzo proszę :* Z góry ślicznie dziękuję ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kolega dziś do mnie powiedział :zamknij się. A ja zamknęłam, tę znajomość. Koleżanka go broniła że może przeprosi itd a ja na to że nie czekam na jego przeprosiny, w dodatku dzień wcześniej zabrałam go na pizze (miałam zaproszenia) nawet ani mnie ani gospodarzom głupiego dziękuje nie powiedział... zablokuje go w telefonie a smsy niech idą do spamu.
  CZasem pewne znajomości lepiej skończyć niż później cierpieć.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeklinanie doprowadza mnie do szału. Co prawda nie borykam się z takim problemem w związku, ale drażni mnie to nawet u obcych ludzi mijanych na ulicy. Jasne, każdemu czasem się wyrwie niecenzuralne słowo, ale kiedy setka takich słów zaczyna stanowić przecinki to autentycznie odechciewa się wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy8/30/2015

  Mój chłopak normalnie przeklina, ale przy mnie tego na szczęście nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię wulgaryzmów - i to bardzo. To przykre, jak wiele osób przeklina. Niestety, nawet mnie się to zdarza, choć nigdy nie są to, że się tak wyrażę, najgorsze przekleństwa. Takie nie przeszłyby mi przez gardło.
  Nie jestem w związku, ale gdybym była, bardzo przeszkadzałoby mi używanie wulgarnych słów. Chyba nie byłabym w stanie wytrzymać z człowiekiem zbyt często przeklinającym.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam świadkiem takiej sceny (opisywałam to w moim pierwszym przeglądzie tygodnia) i jakoś zawsze uważałam, że w związku nie powinno się drugiej osoby wyzywać, ani wulgarnie, ani nawet nie wulgarnie (od idiotów/idiotek itp.). Inna rzecz, jak się po prostu czasem używa wulgarnych słów, ale nie w odniesieniu do partnera. Trzeba być sobą - jeśli ktoś ma taki styl wypowiedzi, że czasem przeklina, a partnerowi to nie przeszkadza, to OK. Byle sobie nawzajem nie ubliżać :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy11/18/2017

  Partner chce zebym uzywala przekleństw i wulgaryzmów w jego kierunku? Pomóżcie mi i podpowiedzcie mi jak to robic bo spotykam się z tym po raz pierwszy i nie wiem jak się do tego zabrać..

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy11/18/2017

  Partner chce zebym uzywala przekleństw i wulgaryzmów w jego kierunku? Pomóżcie mi i podpowiedzcie mi jak to robic bo spotykam się z tym po raz pierwszy i nie wiem jak się do tego zabrać..

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger