About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

wtorek, 8 września 2015

Gdy partner nie chce dziecka

Związek trwa już kilka lat. Partnerzy mają stabilną sytuację finansową. Uczucie jest rozwinięte. Nagle jedna osoba zaczyna rozmowy o ślubach i dzieciach, a partner mówi, że mu się nie spieszy i może się na to zdecyduje, ale za wiele lat (lub co gorsza nigdy)?

Niewątpliwie pojawia się problem. O swoich oczekiwaniach oczywiście najlepiej rozmawiać na początku związku. Nie chodzi o to, aby na drugiej randce omawiać imiona dla dzieci, ale aby przedstawić swoje spojrzenie na rodzinę, gdy zaczyna robić się poważniej. W taki sposób można uniknąć rozczarowania w przyszłości. W niektórych przypadkach ktoś może zmienić zdanie, ale mało kto zmieni swoje plany o 180 stopni. Niestety nie wszystkie pary rozmawiają o przyszłości i potem nagle doznają szoku - mają całkiem inne oczekiwania. Czy ten problem da się rozwiązać?

Po pierwsze rozmowa. Nie powinno się rozmyślać nad pojedynczymi zdaniami. Należy wyciągnąć od partnera więcej informacji. Kiedy chciałby założyć rodzinę, dlaczego nie teraz, jak wyobraża sobie przyszłość... Najnormalniej w świecie przedstawcie oboje swój pogląd na ten temat. W przypadku zbycia "nie teraz" nic nie załatwisz, nic się nie dowiesz. Podstawową kwestią  w związku jest to, aby nauczyć się ze sobą rozmawiać na poważne tematy. Jeżeli jedną ze stron to męczy, albo druga robi to źle, zamiast wysłuchać i zapytać ma tylko pretensje, albo ktoś nie dorósł do dojrzałego związku. Od drugiej połówki możemy dostać kilka informacji.

Kiedy partner nigdy nie chce dzieci, a ty o nich marzysz - Tutaj nie ma rozwiązania tego problemu. Jeżeli oboje jesteście pewni swojej decyzji - nie pasujecie do siebie w podstawowej kwestii. Niestety, ale jedyną opcją jest rozstanie.

Kiedy partner chce dzieci, ale najpierw chce się rozwinąć zawodowo - Masz bardzo odpowiedzialnego partnera, który wie, że wychowanie dziecka kosztuje i nie ma co zakładać, że "jakoś to będzie". To o nim bardzo dobrze świadczy. Jeżeli nie macie dobrej sytuacji materialnej, lepiej poczekać, gdy ma się dwadzieścia kilka lat. Gorzej jest, gdy para jest koło 30, a jedno z nich na siłę odkłada tą decyzję, chociaż nie widać szans na poprawę sytuacji. Wtedy usiądźcie razem i obliczcie, czy was na to stać, a jeżeli rzeczywiście nie, to zastanówcie się co możecie zrobić, aby poprawić sytuację.

Kiedy partner chce dzieci, ale nie wiadomo kiedy - Tutaj są dwie możliwości. Albo ktoś chce dziecko, ale nie jest pewny obecnego partnera i dlatego to przeciąga, albo planuje rodzinę z obecną drugą połówką, ale ma inne plany na najbliższe lata. Rozwiązaniem może być kompromis. Albo wypośrodkujecie swoje plany, albo ktoś się bardziej dostosuje do drugiej osoby. Zastanów się tylko czy "za kilka lat" nie jest wymówką.

A Wy zgadzacie się ze swoimi partnerami w tej kwestii?

3 komentarze:

  1. Ja na szczęście nie miałam problemów z moim partnerem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mimo że temat mnei nie dotyczy widzę że poruszasz tu ważne, ciekawe tematy. obserwuje:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie temat zupełnie nie dotyczy wszak jeszcze się edukuję w liceum, ale fajnie, że istnieje blog poruszający istotne dla ludzi w długotrwałych związkach tematy :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger