About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

wtorek, 1 września 2015

Nie kocha, ale chce być razem

Wydawać by się mogło, że bycie w związku jest podyktowane uczuciami lub przynajmniej występują one na początku. Okazuje się jednak, że istnieją pary, gdzie jedna osoba jasno mówi innej - nic do ciebie nie czuję, a mimo to nie chce zerwać.


Miłość czy nawet zakochanie i zauroczenie, nie pojawiają się od razu. Każdy z nas potrzebuje czasu by poznać drugą osobę i zweryfikować swoje uczucia. Nikt nie powinien wymagać od partnera wyznania miłości po kilku miesiącach znajomości, ale każdy z nas chciałby usłyszeć choćby "zależy mi na tobie". Co jednak w sytuacji, gdy po wielu miesiącach znajomości nasz partner nic do nas nie czuje? Oznacza to po prostu, że to nie jest to. Tak już bywa, że nie wszystkie związki się rozwijają i początkowa satysfakcja czy nadzieja na coś więcej się wypala. Naturalnym krokiem po dokonaniu takich wniosków powinno być zerwanie, jednak nie zawsze tak się dzieje.

Co chce osiągnąć partner będąc z tobą, a jednocześnie nie kochając cię? Jest mu tak po prostu wygodnie. Nie chce być sam. Być może boi się, że nigdy nikogo nie znajdzie lub osiąga jakieś korzyści z tego związku. Jednym słowem wykorzystuje twoje uczucia i naiwność. Jakkolwiek by się wydawał dobrym człowiekiem, nie jest nim bawiąc się partnerem. Nie należy go tłumaczyć niczym. Uczciwi ludzie tak po prostu nie robią. W takie sytuacji partner powinien z tobą zerwać i przestać robić ci nadzieję na miłość.

Co należy zrobić w takim przypadku? Definitywnie zerwać i odciąć się. Nie próbować się przyjaźnić i nie mieć nadziei, że sytuacja ulegnie zmianie. Miej szacunek do siebie i daj sobie szansę na szczęście. Trzeba kochać przede wszystkim siebie, co przeczy skazywaniu siebie na związek bez uczuć. Każdy z nas zasługuje na to, aby partner nas kochał, pożądał i chciał.

A wy byliście kiedyś w związku, gdzie jedna ze stron nie była zaangażowana uczuciowo?

4 komentarze:

 1. Anonimowy9/01/2015

  Moja koleżanka tak ma. Łudzi się, że on ją pokocha, a on chce mieć tylko kucharkę...

  OdpowiedzUsuń
 2. o związek uczucie trzeba dbać, nic nie przychodzi samo...

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, uczucie potrzebuje czasu, ale kiedy pozwolimy mu się rozwinąć po tych kilku miesiącach, to jest piękne uczucie - silne i stabilne :-) Nie zawsze miłość musi się zaczynać od wielkiego szaleństwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłość bywa ślepa ... Trzeba mieć zawsze szeroko oczy otwarte :/

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger