About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

wtorek, 25 sierpnia 2015

Co to jest miłość?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."

Czy zastanawialiście się dlaczego większość piosenek jest o miłości? Dlaczego w prawie każdym filmie jest wątek miłosny? Dlaczego podobno tylko miłości nie można kupić? To uczucie jest nieodłączną częścią życia ludzkiego. Tak zostaliśmy stworzeni - aby zakładać rodziny, kochać i być kochanym.

Najpierw pojawia się zauroczenie, potem zakochanie, a następnie może się to przerodzić w miłość. Nie jest to jednak takie proste, bo o uczucie trzeba ciągle dbać i rozwijać. Jest to pojęcie trudne do zdefiniowania i każdy może odczuwać to trochę inaczej.

Oto jak najczęściej ludzie określają miłość:
- gdy dobro drugiej osoby jest dla was bardzo ważne
- gdy czujecie się bezpiecznie w swoim towarzystwie
- gdy ufacie sobie
- gdy się angażujecie i pokazujecie swoje zaangażowanie
- gdy się szanujecie
- gdy się pożądacie
- gdy okazujesz empatię
- gdy akceptujemy wady partnera

Wszystko to powinno się odbywać na zasadach wzajemności i obustronnego partnerstwa. Oraz oczywiście należy przy tym zachować zdrowy egoizm i dbać też o siebie i swoje potrzeby, bo w przeciwnym przypadku taki związek może się przerodzić w toksyczną relację. Bycie z partnerem, który nas krzywdzi nie jest miłością!

"Mówi się, że miłość jest śle­pa. Wie­rzcie mi, to zu­pełne kłam­stwo – nie ma nicze­go bar­dziej widzące­go niż praw­dzi­wa miłość. Nicze­go. Jest ona czymś naj­wy­raźniej widzącym pod słońcem. Poświęce­nie jest śle­pe, przy­wiąza­nie jest śle­pe, pożąda­nie jest śle­pe – ale nie praw­dzi­wa miłość. Nie po­pełnij błędu i nie na­zywaj tych uczuć miłością." - Anthony de Mello

Nie jest łatwo znaleźć prawdziwą miłość, bo aby się ona pojawiła, obie strony muszą każdego dnia dbać o związek. Niestety w obecnych czasach większość ludzi ma inne priorytety, co nie znaczy, że miłość nie istnieje. Jedyne co możemy robić to wierzyć i starać się.

Drodzy Czytelnicy, czy w waszym związku jest obecna prawdziwa miłość?

6 komentarze:

 1. Anonimowy8/25/2015

  W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi dba o relacje z bliskimi :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w związku, ale mój partner o mnie coraz mnie dba... nie wiem czy to da się jeszcze naprawić :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie nie jestem w związku i słabo wierzę w miłość :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja akurat niestety kocham ale ktoś tego nie docenia. Kiedy mnie zranił z tym dniem pokochałam go jeszcze mocniej. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Miłość to jedno z najpiekniejszych uczuc )

  OdpowiedzUsuń
 6. MIŁOŚĆ to uczucie, którym darzę moich Rodziców, brata, przyjaciół za to, że są. A kiedyś mam nadzieję, że i męża mego..

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger