About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

wtorek, 20 października 2015

Dlaczego kobiety też powinny pracować?

Układ rodziny, gdzie mężczyzna pracuje, a kobieta siedzi w domu już odchodzi w niepamięć. Nie dość, że mało który człowiek jest w stanie sam zarobić na rodzinę, to do tego płeć piękna zaczęła się rozwijać i uniezależniać. Co jednak w sytuacji, gdy partner daje do zrozumienia swojej połówce, że może zostać na stałe w domu, a on zajmie się zarabianiem pieniędzy? Pomijając chwilową sytuację, gdy ma się małe dzieci, nie warto zostawać w domu! Dlaczego kobiety też powinny zarabiać? Co daje praca?Po pierwsze praca daje pieniądze. Mało kto ma taką sytuację, gdzie może pogardzić dodatkową gotówką. Jeżeli starcza wam na wszystkie wydatki, zawsze przydadzą się dodatkowe pieniądze na wakacje czy kurs dla dziecka.

Po drugie masz swoje własne pieniądze. Kupiłaś sukienkę, którą założysz raz w roku? Jeżeli kupiłaś ją za własne pieniądze, partner nie będzie miał żadnych pretensji.

Po trzecie rozwiniesz się. Niezależnie od tego czy będziesz pracowała na poważnym stanowisku w biurze czy na mniej poważnym, nauczysz się czegoś nowego. Każda praca wzbogaca wewnętrznie.

Po czwarte wyjdziesz do ludzi. Będziesz miała koleżanki z pracy, pogadasz z klientami - to bardzo ważne, aby partner nie był jedyną osobą, do której się odzywasz.

Po piąte będziesz niezależna. Nie ma co sobie źle wróżyć, ale pracując w razie jakiegokolwiek rozstania nie zostajesz na lodzie. Możesz sama o siebie zadbać.

Po szóste partnerom imponują osoby pracujące, potrafiące zadbać o siebie, dążące do czegoś.

Po siódme - będziesz oparciem dla partnera. W razie, gdyby nagle stracił prace, wie że nie zostaniecie bez pieniędzy.

Po ósme odetchniesz od domu. Każdy potrzebuje mieć swój własny świat. Nie można bez przerwy być z partnerem.

Po dziewiąte będziesz miała temat do rozmów z partnerem. Pewnie powiesz - mam i bez tego, ale co innego rozmawiać o waszych wspólnych sprawach, a co innego o swoich własnych. Nie będziesz wydawała mu się nudna.

Myślę, że nie ma wątpliwości, że kobiety też powinny pracować. A może ktoś ma inne zdanie? Zapraszam do dyskusji!

5 komentarze:

 1. Zgadzam się z tym co napisałaś... odkąd skończyłam szkołę cały czas siedzę w domu, nie pracuję... Ale w przyszłym roku posyłam małego do przedszkola i wyruszam na poszukiwania pracy... bardzo się z tego powodu cieszę, bo w domu zaczynam sie trochę dusić... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram. Kobieta powinna też pracować, a facet powinien też pomagać zajmować się domem :) A jeśli ktoś zarabia na tyle, że kobieta mogłaby nie pracować, to przecież zawsze ta kobieta może pójść do pracy na pół etatu - żeby mieć inne towarzystwo, temat do rozmów, i rozwijać się. Albo może wtedy spełniać marzenia i założyć sobie działalność gospodarczą, żeby robić coś, co chce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ahhhh czy ta praca właśnie daje niezależność... kobiety generalnie zarabiają mniej niż mężczyźni to nie moje czarnowidztwo to fakty. Jednak kobieta mająca swoje pieniądze nie musi prosić jest bardziej niezależna:)
  Ja uważam że kobieta niepracująca ujdzie ale facet bez pracy..... normalnie na samą myśl dostaje gęsiej skórki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem podobnego zdania. Kobieta powinna odciążyć faceta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem takiego samego zdania. Kobieta jak i Mężczyzna powinna zajmować się domem jak i pracować ;)
  http://tylkotrzebatozrozumiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji w komentarzach.

Anonimowe osoby także mogą komentować bez weryfikacji, ale proszę o kulturę i brak spamu.

 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger