About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

wtorek, 20 października 2015

Dlaczego kobiety też powinny pracować?

5 komentarze
Układ rodziny, gdzie mężczyzna pracuje, a kobieta siedzi w domu już odchodzi w niepamięć. Nie dość, że mało który człowiek jest w stanie sam zarobić na rodzinę, to do tego płeć piękna zaczęła się rozwijać i uniezależniać. Co jednak w sytuacji, gdy partner daje do zrozumienia swojej połówce, że może zostać na stałe w domu, a on zajmie się zarabianiem pieniędzy? Pomijając chwilową sytuację, gdy ma się małe dzieci, nie warto zostawać w domu! Dlaczego kobiety też powinny zarabiać? Co daje praca?



Po pierwsze praca daje pieniądze. Mało kto ma taką sytuację, gdzie może pogardzić dodatkową gotówką. Jeżeli starcza wam na wszystkie wydatki, zawsze przydadzą się dodatkowe pieniądze na wakacje czy kurs dla dziecka.

Po drugie masz swoje własne pieniądze. Kupiłaś sukienkę, którą założysz raz w roku? Jeżeli kupiłaś ją za własne pieniądze, partner nie będzie miał żadnych pretensji.

Po trzecie rozwiniesz się. Niezależnie od tego czy będziesz pracowała na poważnym stanowisku w biurze czy na mniej poważnym, nauczysz się czegoś nowego. Każda praca wzbogaca wewnętrznie.

Po czwarte wyjdziesz do ludzi. Będziesz miała koleżanki z pracy, pogadasz z klientami - to bardzo ważne, aby partner nie był jedyną osobą, do której się odzywasz.

Po piąte będziesz niezależna. Nie ma co sobie źle wróżyć, ale pracując w razie jakiegokolwiek rozstania nie zostajesz na lodzie. Możesz sama o siebie zadbać.

Po szóste partnerom imponują osoby pracujące, potrafiące zadbać o siebie, dążące do czegoś.

Po siódme - będziesz oparciem dla partnera. W razie, gdyby nagle stracił prace, wie że nie zostaniecie bez pieniędzy.

Po ósme odetchniesz od domu. Każdy potrzebuje mieć swój własny świat. Nie można bez przerwy być z partnerem.

Po dziewiąte będziesz miała temat do rozmów z partnerem. Pewnie powiesz - mam i bez tego, ale co innego rozmawiać o waszych wspólnych sprawach, a co innego o swoich własnych. Nie będziesz wydawała mu się nudna.

Myślę, że nie ma wątpliwości, że kobiety też powinny pracować. A może ktoś ma inne zdanie? Zapraszam do dyskusji!
Czytaj więcej ...

środa, 26 sierpnia 2015

Szczęśliwy, długoletni związek - czy to możliwe?

5 komentarze
Czy istnieją idealne związki bez nieporozumień czy kłótni? Bez wątpienia nie. Zawsze są mniejsze czy większe problemy. Kiedy jednak można stwierdzić, że związek mimo problemów jest szczęśliwy? Poniżej wymienię czynniki, które według wielu osób, są odpowiedzialne za szczęście w związku. Ich kolejność jest przypadkowa.

Uczucie - między partnerami powinno być to coś. To jest podstawa związków. Na początku pojawia się zauroczenie, potem zakochanie, a jeżeli będzie się nadal dbało o dobre relacje, może narodzić się miłość. To czy nie wygasa zależy nie tylko od "przeznaczenia", ale też od wszystkich poniższych kwestii.

Pożądanie - seks, nie jest najważniejszy, ale jest ważny. Para, gdzie jedna osoba potrzebuje bliskości raz na dwa tygodnie, a druga codziennie, nie będzie długo szczęśliwa. Albo jedna osoba będzie się poświęcała, albo druga będzie sfrustrowana. W tej kwestii nie pomogą kompromisy, tu powinno się być dopasowanym. Wiadomo, że libido może być zależne od aktualnej sytuacji życiowej, ale skrajnie różne w tym temacie osoby się nie dogadają.

Przyjaźń - między partnerami musi być przyjaźń. Trzeba się najzwyczajniej w świecie lubić, interesować się swoim życiem nawzajem.

Rodzina - dobrze jest także mieć dobry lub neutralny kontakt z rodziną partnera, szczególnie jeżeli spędzają oni ze sobą dużo czasu.

Zaufanie - trzeba wierzyć swojemu partnerowi. Bezpodstawne oskarżenia o kłamstwo, zdradę nie powinny mieć miejsca w szczęśliwym związku. Partner ma prawo uśmiechnąć się do kogoś czy powiedzieć coś miłego, ale to nie znaczy, że druga osoba ma się denerwować i już podejrzewać go o zdradę.

Wsparcie, docenianie - każdy człowiek powinien się w czymś rozwijać, mieć jakiś cel. Partner powinien nas do tego motywować i być dumnym z każdego postępu. Nie można lekceważyć sukcesów i pragnień drugiej połówki.

Dbanie o siebie - trzeba chcieć dla partnera dobrze. Nie powinno się każdej kłótni kończyć karaniem siebie. Powinno się chcieć szczęścia dla tej drugiej osoby i każdego dnia starać się o siebie.

Szczere rozmowy - tego powinna się nauczyć każda para. Jest to trudne, ale kiedy pojawiają się problemy i para nie potrafi się porozumieć, związek często się kończy. Wszystko powinno mówić się na bieżąco. Obrażanie się czy ciche dni nie załatwiają problemu. Partner nie domyśli się co myślisz. Musisz jasno przedstawić swoje zdanie.

Wyrozumiałość - każdy został wychowany w innym domu i ma inne przyzwyczajenia. Nie jest łatwo zamieszkać nagle z kimś, kto ma inne zachowania. W pewnych sprawach należy pójść na kompromis, a w innych, mniej ważnych, przymknąć oko na zasady wyniesione z domu.

Szacunek - bezpodstawnie trzeba się zawsze szanować. Nie krzyczeć na siebie, nie wyzywać, nie mówić słów, których się nie chce powiedzieć.

Własne życie - trochę swobody i odpoczynku od siebie każdemu dobrze zrobi. Czasem fajnie wyjść na babską/męską imprezę czy wizytę w kawiarni, można zapisać się na siłownię czy aerobic. Nawet najfajniejsza para będąc 24/7 razem znudzi się sobą. Taki oddech od czasu do czasu jest jak najbardziej wskazany.

Wspólne spędzanie czasu - jeżeli jedna osoba lubi poleżeć przed telewizorem, a partner woli wyjść na piwo - nie dogadają się. Powinni mieć podobny pomysł na wolny czas. Każdy preferuje coś innego, dlatego nie każdy do każdego pasuje.

Pogląd na życie rodzinne - podstawa zakładania rodziny. Para powinna mieć takie samo zdanie na temat religii, ślubu, dzieci, aborcji, kariery. O marzenia związane z rodziną trzeba pytać wcześnie, aby po wielu latach razem się nie rozczarować.

Jak widać jest wiele czynników, które decydują o szczęściu w związku. Jedne są bardzo ważne, inne mniej. Niewątpliwie o związek ciągle powinny dbać dwie osoby.

A jak wyglądają powyższe kwestie w waszych związkach? Czy jesteście szczęśliwi?
Czytaj więcej ...
 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger