About

Witam na blogu o związkach. Znajdziecie na nim subiektywne opinie i porady z kobiecego punktu widzenia. Zachęcam do komentowania. Chętnie nawiążę dyskusję, nawet jeżeli nasze zdania są odmienne. Jeżeli masz pomysł na artykuł, masz sercowy problem lub chcesz się do mnie osobiście zwrócić w danej sprawie, skontaktuj się. Właścicieli innych stron i blogów zapraszam do współpracy. E-mail: gdykochamy@gmail.com Wszystkie zdjęcia na blogu mają licencję CC0 Public Domain.

piątek, 11 marca 2016

Rozglądanie się za innymi będąc w związku

4 komentarze
Ostatnio często spotykam w internecie zwierzenia osób, które pomimo bycia w związku, rozglądają się za innymi. Są w związku z przyzwyczajenia czy wygody i nie potrafią przyznać się przed sobą, że uczucie się wypaliło. Tkwią w niesatysfakcjonującym związku i boją się samotności. Brakuje im czegoś, więc szukają tego poza związkiem.
Zaczynają przeszukiwać portale randkowe czy flirtować z kolegą z pracy. Tłumaczą się, że to nic takiego. Nawet jeżeli do niczego nie dojdzie, jest to jednak zdrada emocjonalna. Nic nie tłumaczy takiego zachowania. Dopóki nie zakończy się jednej relacji, nie powinno się wchodzić w kolejną. Nie powinno się ranić kogoś, kto być może nas kocha.

Szczerze mówiąc trudno mi zrozumieć takie zachowanie. Jak można kogoś tak ranić i to świadomie? Czy naprawdę tak trudno zakończyć związek, który nam się nie podoba?

A Wy co o tym myślicie?
Czytaj więcej ...

środa, 9 marca 2016

Wątpliwości co do ślubu

1 komentarze
Ślub coraz bliżej, przygotowania w trakcie, a Ty stale masz wątpliwości czy to mężczyzna, z którym chcesz spędzić całe życie? Sytuacja wcale nie tak rzadka. Założę się, że większość rozwodów ma miejsce w związkach, w których już przed ślubem było coś nie tak.

Pamiętaj o tym, że to decyzja na całe życie. Fakt są rozwody, ale lepiej nie brać ślubu z tą myślą. Ślub to poważna deklaracja. W obecnych czasach mamy o tyle łatwiej, że modne jest długie chodzenie ze sobą. Mamy wystarczająco dużo czasu na to, aby poznać tą drugą osobę i zastanowić się czy z nią chcemy dzielić całe życie. Jeżeli już na początku coś nie gra - mamy sygnał ostrzegawczy. Może żaden związek idealny nie jest, ale związek powinien być dobry. W dobrym związku chociaż zdarzają się nieporozumienia, zostają one wyjaśnione. Można pracować nad swoimi wadami, ale nie da się całkowicie zmienić. W związku powinniśmy się nawzajem akceptować. Po ślubie żadne problemy automatycznie nie znikną! Wręcz przeciwnie. Jeżeli do małżeństwa przeniesiemy jakieś wcześniejsze problemy, najprawdopodobniej rozwiną się one.


Po co więc ludzie chcą deklarować spędzenie całego życia z jedną osobą, chociaż nie są tego pewni? Czasem jest to lęk przed samotnością, innym razem kiepska sytuacja materialna, presja społeczna, naciski ze strony rodziny czy też najbardziej irracjonalne - obawa przed zranieniem partnera. Pierwsze dwa powody to zwykłe wyrachowanie. Lęk przed poradzeniem sobie samemu nie powinien być powodem, dla którego jest się w związku. Kolejnymi dwoma powodami nie należy się przejmować. Nikt za nas życia nie przeżyje, więc to my musimy podejmować tak ważne decyzje dotyczące naszego życia. Ostatni powód tak jak napisałam wyżej uważam za irracjonalny. Cokolwiek kto mówi, każdy chce być kochany, pożądany i akceptowany, jeżeli czegoś z tych czynników w związku zabraknie, jakiś czas może funkcjonować, ale na dłuższą metę oboje będziecie nieszczęśliwi.

Jeżeli masz poważne wątpliwości - odwołaj ślub! Możesz to zrobić w każdym momencie przed ceremonią. Po będzie już za późno. Nie skazuj siebie, ani swojego partnera na kiepski związek do końca życia lub zakończony rozwodem. Pamiętaj, że to Twoja decyzja i będziesz musiała ponieść jej konsekwencje.

A może Wy znacie taką sytuację z autopsji lub z własnego otoczenia?
Czytaj więcej ...

środa, 16 września 2015

Gdy partner nigdy nie pociągał

4 komentarze
Wydawać by się mogło, że związki bez pożądania, szczególnie na początku, nie istnieją. Pewnie w większości par nieodłącznym elementem relacji jest chemia. Co jednak, gdy związek wynika bardziej z przyjaźni niż z fascynacji?

Ostatnio często napotykam wiadomości kobiet zastanawiających się czy być z partnerem, który ich nie pociąga i niestety tak jest od początku. Zastanawiają się czy chemia przyjdzie lub czy na samej przyjaźni będą w stanie zbudować trwały związek. Najczęściej jednak jeżeli tego nie ma od początku lub nie narodzi się w pierwszych tygodniach intensywnej znajomości, nigdy nie przyjdzie. Pewnie są jakieś wyjątki, ale osobiście nie wierzę, aby ktoś po wielu miesiącach intensywnej znajomości mógł nagle zacząć pociągać. Taki partner może być dla nas dobry, ale to nie wystarczy. Nie powinniśmy być z kimś z wygody. Sama przyjaźń nie stworzy szczęśliwego związku.

Czy da się żyć w takim związku? Owszem da się, ale tylko dopóki nie spotka się innej osoby przy której poczujemy się jak w niebie, przy której przy pierwszych uściskać będziemy czuć dreszcze i w końcu z którą będziemy mieli ochotę na seks. Prędzej czy później taka osoba się pojawi i jeżeli nie ma tego w naszym związku, chętnie wypełnimy tą pustkę.

Co gdy nie chce się tego kończyć, aby nie zranić partnera? Jeżeli ktoś jest z kimś, kto go nie pociąga, to go oszukuje i odbiera mu możliwość na to, aby mógł poczuć się chciany. Partner prędzej czy później to zauważy i będzie mu przykro, że jego połówka nie ma na niego ochoty. Taki związek w końcu dla nikogo nie będzie satysfakcjonujący. Rozstanie na pewno będzie bolało, ale potem każdy będzie miał możliwość stworzenia lepszego związku, w którym będzie pożądanie.

Zatem jeżeli po dłuższej znajomości ktoś nas nie pociąga, nagle nie zacznie. Nie warto tkwić w związku bez chemii, bo prędzej czy później będzie nam tego brakowało.
Czytaj więcej ...
 

Copyright © Gdy kochamy Design by BTDesigner | Blogger Theme by BTDesigner | Powered by Blogger